INSTALACJA CERTYFIKATU BEZPIECZEŃSTWA SSL

Bezpieczna strona to wyższe zaufanie odbiorców

Certyfikat SSL (Secure Sockets Layer) to poświadczenie najwyższych starań w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa na stronie internetowej. Służy do szyfrowania danych przesyłanych między użytkownikiem a Twoją stroną internetową. Tym samym chroni m.in. hasła, dane osobowe czy numery kart kredytowych przed przechwyceniem przez osoby trzecie.

Instalacja certyfikatu SSL obejmuje pełną obsługę – od zakupu odpowiedniego protokołu, przez jego aktywację na serwerze, konfigurację na stronie WWW, po edycję danych witryny w panelu Google Search Console. Dopiero przejście tych kroków gwarantuje, że certyfikat SSL zostanie zainstalowany poprawnie.


Zakup certyfikatu SSL

Procedura zakupu SSL składa się z kilku kroków, w tym m.in. wyboru odpowiedniego certyfikatu oraz wygenerowania pliku CSR (Certificate Signing Request).

Instalacja SSL na serwerze

Przebieg procesu aktywacji SSL zależy od wybranego hostingu. Bywa, że panel zarządzania serwerem jest skomplikowany, dlatego ważne jest doświadczenie w instalacji.

Konfiguracja na stronie

Sposób wdrożenia protokołu SSL będzie różnić się w zależności od strony. Czasem można użyć odpowiedniej wtyczki, a niekiedy niezbędne jest ręczne ustawienie przekierowań i zmian w plikach.

Edycja w Google Search Console

Po instalacji i konfiguracji certyfikatu SSL zmieni się prefiks przed adresem strony internetowej. To wymaga dodania do panelu GSC nowej wersji witryny.


Czy certyfikat SSL jest potrzebny?

Certyfikat SSL to poświadczenie, że korzystanie ze strony internetowej jest bezpieczne. Jeśli Twoja strona internetowa zawiera formularze kontaktowe lub system płatności, to instalacja certyfikatu SSL jest niezbędna. Co więcej, takie protokoły są dobrze oceniane przez wyszukiwarkę Google, co wpływa pozytywnie na naturalne pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

  • Ochrona użytkowników strony www
  • Wyższa pozycja w Google
  • Potwierdzenie autentyczności serwisu
  • Gwarancja poufności danych

SSL

Instalacja Certyfikatu SSLObejmuje zakup certyfikatu oraz jego poprawne wdrożenie